wtorek, 22 sierpnia 2017

Jak wykorzystać podstawowe materiały?

W poprzednim poście przedstawiłam wam podstawowe materiały jakie trzeba mieć na początek, aby zacząć swoją przygodę z decupage. Tutaj chce pokazać jak tych materiałów użyć. Zapraszam:)

W pierwszym kroku, jeżeli wybraliście przedmiot do dekorowania najlepiej drewniany, należy jego powierzchnię przygotować pod malowanie biała farbą akrylowa, czyli trzeba ją przetrzeć papierem ściernym, aby uzyskać gładką powierzchnię.Krok drugi : kiedy już przygotujemy powierzchnię przedmiotu i jest ona gładka przystępujemy do malowania białą farbą akrylową.

Krok trzeci :  Kiedy już pomalujemy daną powierzchnię białą farba akrylową, możemy jeszcze raz przetrzeć papierem ściernym i przystąpić do obrysowania i wycięcia kształtu w serwetce, który chcemy przykleić.


Krok czwarty : Gdy już wytniemy kształt, który nas interesuje. Przed przystąpieniem do naklejania, należy rozdzielić serwetkę. Serwetki zazwyczaj mają trzy warstwy nas interesuje tylko pierwsza warstwa ze wzorem.Krok piąty : Kiedy już rozwarstwimy serwetkę możemy przystąpić do klejenia. Smarujemy najpierw delikatnie klejem całą powierzchnię na której ma być serwetka, następnie przykładamy wzór i pędzelkiem nanosimy warstwę kleju zaczynając zawsze od środka na boki i na zewnątrz. Nie bierzemy zbyt dużej ilości kleju bo wtedy serwetka nam szybko nasiąka i wzór się zniszczy. Trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem:)

Po wyschnięciu kleju pozbywamy się jakiś wystających resztek serwetki używając papieru ściernego. Na koniec, naszą pracę z przyklejoną serwetką należy polakierować, by zabezpieczyć wzór.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam i zachęcam do komentowania:)